به گزارش میانه خبر، حجت الاسلام و المسلمین سید سعید رشادی در خطبه‌های نماز جمعه ۳۱ شهریور با گرامیداشت هفته دفاع مقدس اظهار داشت: مطابق فرمایش مقام معظم رهبری، واقعه دفاع مقدس یک برهه برجسته از تاریخ انقلاب اسلامی است؛ عظمت تاریخ دفاع مقدس را باید بشناسیم و به نسل آینده منتقل کنیم.

امام جمعه میانه با تاکید بر اینکه دستاوردهای دفاع مقدس باید به نسل جوان معرفی شود افزود: دانشگاه‌ها و مدارس نقش بسیار مهمی در معرفی دستاوردهای دفاع مقدس و انقلاب اسلامی به نسل جوان را دارند؛ قشر جوان که انقلاب و دفاع مقدس را ندیده است خلا فکری دارد و دشمن می‌خواهد از این خلا سو استفاده کند.

وی دوران حکومت پهلوی را ضعیف‌ترین حکومت تاریخ ایران عنوان کرد و گفت: سند این اظهارات ما تاریخ است؛ در زمان پهلوی، رهبران آمریکا، شوروی و انگلیس در ایران جلسه می‌گذاشتند و تصمیم گیری می‌کردند بدون آنکه اطلاعی به شاه ایران دهند؛ این ننگ بزرگی برای حکومت پهلوی بوده و هست.

حجت الاسلام و المسلمین رشادی یادآور شد: تسلیحاتی که در زمان پهلوی خریداری شده بود از جمله تانک چیفتن و اسلحه ژ۳، کهنه بوده و اکثرا از کار افتاده بودند؛ در زمان پهلوی ایران فقط واردکننده سلاح بود اما اکنون به تولیدکننده و صادرکننده آن تبدیل شده است.

خطیب جمعه میانه در ادامه با بیان اینکه ایران اسلامی قدرت نظامی برتر منطقه است تصریح کرد: امروز ایران اسلامی به جایی رسیده که استکبار جهانی جرات تهدید نظامی آن را ندارد زمانی تهدید می‌کردند گزینه نظامی برای حمله به ایران روی میز است اما اکنون از ترس سلاح‌ها و تجهیزات پیشرفته نظامی ایران سایر کشورها را تهدید می‌کنند تا از ایران سلاح نخرند.

وی اضافه کرد: از طرفی برخی کشورهای اروپایی در صف خرید تسلیحات از ایران هستند و از سویی دیگر به کشور چین محصولات مبتنی بر فناوری نانو صادر میکنیم؛ قبل از انقلاب در خارج از کشور مدارک و مدارج علمی و دانشگاهی ایران را به رسمیت نمی‌شناختند اما اکنون فارغ التحصیلان دانشگاهی ما را برای تدریس در دانشگاه هایشان دعوت می کنند؛ همه این‌ها به برکت دفاع مقدس و ولایت است.

امام جمعه میانه در پایان بر ضرورت انتقال دستاوردهای انقلاب اسلامی به نسل امروزی تاکید کرد و افزود: مقام معظم رهبری مکرراً فرموده‌اند از نسل جوان غافل نشوید، دستاوردهای انقلاب را باید به جوانان معرفی کنیم اگر غفلت کنیم دشمنان، جوانان ما را از مسیر انقلاب خارج کرده و افکار آنان را بازیچه اهداف پلید خود قرار خواهند داد.

کلیدواژه ها :

دسته : اخبار برگزیده, اخبار شهرستان میانه

این خبر را به اشتراک بگذارید :