امام جمعه میانه با انتقاد از وضعیت بهداشتی پیاده راه محدوده بازار میانه ابراز داشت: برخی از کسبه و میوه فروش ها متاسفانه رعایت نکرده و با انباشت زباله ها و ضایعات خود در پیاده راه چهره شهر را زشت می کنند علی رغم اینکه شهرداری هر روز این محل را نظافت و شست و شو می کند ولی باز عده ای اقدام به انباشت زباله در این منطقه می کنند از دادستان محترم خواستارم که با این افراد برخورد جدی داشته باشد تا شاهد تکرار چنین مسائلی نباشیم.

به گزارش میانه نیوز، حجت الاسلام و المسلمین عبدالله محمدی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه میانه که با رعایت پروتکل های بهداشتی در محل مسجد جامع این شهر برگزار شد، با اشاره به اینکه خداوند متعال هرکس را بخواهد به صراط مستقیم هدایت می کند اظهار داشت: در قرآن کریم حدود ۵۰ بار نام شیطان برده شده است که برای بشر نقشه گمراهی می کشد خدای متعال نیز مکرراً  انسان را به عدم تبعیت از دستورات شوم شیطان توصیه می کند؛ خداوند متعال در قرآن می فرماید شیطان شما را (به هنگام انفاق) وعده فقر و تهیدستی می دهد و به فحشا و زشتی ها امر می کند.

امام جمعه میانه کمک به نیازمندان و انفاق در راه خدا را امری مهم عنوان کرد و گفت: از جوانان و خیرانی که در این شرایط جامعه به فکر ساخت خانه برای نیازمندان هستند قدردانی می کنم؛ در قضیه زلزله نزدیک ۴ هزار واحد مسکونی در بازه زمانی کوتاه بازسازی شد که کار بسیار ارزشمندی بود و جا دارد از زحمات دستگاه های اجرایی، شهرداری و بنیاد مسکن و سایر نهادهای خدمات رسان قدردانی کنیم که واقعا جهادی عمل کردند.

وی با اشاره به کاهش آب سدها در شهرستان میانه اذعان داشت: با کاهش بارش ها آب سدها هم کاهش یافته است اما این دلیل نمی شود آب سدها را بسته و کشاورزان را با مشکل روبرو کنیم؛ بنده از مسئولان اداره امورآب استان و شهرستان می خواهم ضمن مدیریت مصرف آب، زمینه استفاده کشاورزان پایین دستی را نیز از این نعمت فراهم کنند چرا که آب فقط برای بالا دست ها نیست.

حجت الاسلام و المسلمین محمدی با انتقاد از بی توجهی برخی برنج کاران شهرستان میانه نسبت به فقرا و نیازمندان خاطرنشان کرد: برخی از برنج کاران چندین تن برنج برداشت می کنند اما متاسفانه کمتر کسی از برنج خود برای فقرا و نیازمندان شهرستان احسان می کند اگر همه برنج کاران این کار را می کردند امروز نیاز نبود مسئولان شهرستان برنج های خارجی خریداری کرده و میان نیازمندان پخش کنند؛ برکت مال و زیاد شدن روزی از برکات احسان و انفاق در راه خدا است.

وی در ادامه با اشاره به انتخابات پیش رو و ضرورت انتخاب اصلح ابراز داشت: مقام معظم رهبری فرمودند کسانی که مردم را از انتخابات ترسانده و آنان را به رای ندادن تشویق می کنند وکسانی که این سخنان را تکرار می کنند، دلسوز ملت ایران نیستند و به‌دنبال زدن ریشه اسلام هستند؛ در قانون اساسی کشور ما  هم جمهوریت و هم اسلامیت درنظر گرفته شده است.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان میانه با تاکید بر شاخصه های کاندیداهای اصلح یادآور شد: کاندیداهایی که اموالشان را صرفاً برای ریا بین مردم پخش کرده و به هر طرق ممکن (پخش پول و کالا) سعی در خرید آرای مردم دارند این ها اصلح نبوده و نمی توانند دلسوز مردم باشند آن هایی که حتی نام روستاها و محلات شهرستان را هم بلد نیستند چگونه از عمران و آبادانی صحبت می کنند؟

حجت الاسلام و المسلمین محمدی خاطرنشان کرد: در قضیه زلزله که در زمستان رخ داد مردم شهرستان بسیار در مضیقه بودند آن ایام برخی از این کاندیداها که امروز ادعای خدمت به مردم را دارند حتی یک پتو هم برای زلزله زدگان اهدا نکردند اما امروز آمده اند تا با خیال خود مردم را فریب بدهند؛ این ها زمان گرفتاری مردم کجا بودند؟

امام جمعه میانه همچنین با تسلیت ۱۴ خرداد سالروز رحلت رهبر کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) گفت: بعد از امام(ره)، حضرت آیت الله امام خامنه ای به امامت امت اسلامی برگزیده شدند که در این ۳۰ و اندی سال ایران اسلامی را داهیانه رهبری کرده اند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به منویات مقام معظم رهبری در سالروز عروج ملکوتی امام خمینی(ره) در سخنانی تلویزیونی اظهار داشت: معظم له فرمودند هرکاری که برای جامعه اسلامی معنویت دهد آن حکومت اسلامی است و برای ما حاکمیت اسلام ملاک است نه حاکمیت مسلمانان؛ در خصوص انتخابات بنده برای حضور حداکثری اصرار کرده ام هرچقدر مردم بیشتر شرکت کنند اعتبار کشور بالا رفته و اینکه مردم به چه کسی رای دهند تشخیص با خودشان است و ما نمی توانیم بگوییم به چه کسی رای بدهید.

امام جمعه میانه اضافه کرد: رهبر انقلاب اسلامی با توصیه مؤکد به کاندیداها به پرهیز از بیان وعده‌هایی که از انجام آنها مطمئن نیستند، گفتند: دادن وعده‌های بدون پشتوانه عملی جایز نیست و اینگونه وعده ها، گناه و به ضرر کشور است چون با محقق نشدن آنها مردم از انتخابات و نظام دلسرد می‌شوند بنابراین فقط وعده‌هایی بدهید که اهل فن آنها را تأیید می‌کنند.

حجت الاسلام و المسلمین محمدی با تشریح انتظارات مقام معظم رهبری از شوراهای اسلامی شهر و روستا افزود: مدیریت شهری از جمله بحث زیباسازی و ساماندهی ساخت و سازها از وظایف شوراهاست اولویت دادن به حل مشکلات مناطق محروم باید سرلوحه امورات شوراها باشد چه در شهر، چه در بخش و چه در روستا. وظایفی که برای شوراها در قانون ذکر شده، همان وظایفی است که اگر شوراهای ما ان‌شاءاللَّه بتوانند این وظایف را به طور کامل به انجام برسانند، بسیاری از مشکلات جاری مردم برطرف خواهد شد.

وی با انتقاد از وضعیت بهداشتی پیاده راه محدوده بازار میانه ابراز داشت: برخی از کسبه ها متاسفانه رعایت نکرده و با انباشت زباله ها و ضایعات خود در پیاده راه چهره شهر را زشت می کنند علی رغم اینکه شهرداری هر روز این محل را نظافت و شست و شو می کند ولی باز عده ای اقدام به انباشت زباله در این منطقه می کنند از دادستان محترم خواستارم که با این افراد برخورد جدی داشته باشد تا شاهد تکرار چنین مسائلی نباشیم.

امام جمعه میانه همچنین با تاکید بر اینکه من در انتخابات ریاست جمهوری، میان دوره ای مجلس و شوراها حامی هیچ فرد خاصی نیستم هشداد داد: کاندیداها از نام امام جمعه سوء استفاده نکنند چرا که بنده از هیچ کسی حمایت نکرده و نخواهم کرد؛ من نیز یک رای دارم که به افراد اصلح خواهم داد.

وی در پایان از حضور پرشور مردم در مراسم ارتحال حضرت امام(ره) و سخنرانی آقای مهدی اسماعیلی نماینده مردم میانه در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه قدردانی کرد.

انتهای پیام/

کلیدواژه ها :

دسته : اخبار برگزیده, اخبار شهرستان میانه

این خبر را به اشتراک بگذارید :