به گزارش میانه نیوز، مهدی اسماعیلی در نشست خبری با خبرنگاران بابیان اینکه رسالت خبرنگاران بیان حقایق و انتقاد منصفانه است اظهار داشت: انتقادی که باهدف تخریب نباشد می‌تواند راهگشا بوده و ما استقبال می‌کنیم چراکه این مسئله موجب رشد و توسعه شهرستان می‌شود.

نماینده مردم میانه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مشکلات حوزه انتخابیه خود گفت: شهرستان میانه بیش از ۴۰۰ روستا دارد که از این تعداد ۱۲۰ روستا راه مناسب نداشته و در فصل زمستان با شروع بارش‌ها تقریباً راه آنان بسته‌شده و صعب‌العبور هستند.

وی چهاربانده شدن جاده میانه-سرچم را آرزوی مردم میانه عنوان کرد و افزود: پیگیر جذب اعتبار برای این طرح از وزارت راه و شهرسازی هستم؛ قرار بود سرچم-میانه-بستان آباد چهار بانده شود و طرح اصلی این بود اما اکنون وزارت راه این طرح را تغییر داده و روی کاغذ دیگر بستان‌آباد حذف‌شده و جاده میاندوآب را جایگزین کرده‌اند.

اسماعیلی در پاسخ به سؤال خبرنگار میانه نیوز مبنی بر دخالت در عزل و نصب‌ها در ادارات شهرستان میانه عنوان کرد: با عزل و نصب‌ها کاری ندارم اما وظیفه نماینده این‌گونه نیست که در اجرا دخالت نکند بلکه نماینده نظارت اجرایی باید داشته باشد چراکه نظارت بازوی اجرایی باید داشته باشد.

حضور آقای بیگی در ترکمانچای تحقیر مردم این بخش بود

وی با انتقاد از حضور بدون هماهنگی بیگی نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو و عضو کمیسیون امور داخلی کشور در حوزه انتخابیه خود(بخش ترکمانچای) تصریح کرد: آقای بیگی وقتی به حوزه انتخابیه من می‌آید چرا به من اطلاع نمی‌دهد؟ من با وی تماس گرفتم جواب تلفنم را نداد به آقای داوودی رئیس مجمع نمایندگان استان گفتم که علت حضور آقای بیگی را در بخش ترکمانچای جویا شوید که تلفن آقای داوودی را هم جواب ندادند.

نماینده مردم میانه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: حضور آقای بیگی در بخش ترکمانچای کاملاً تبلیغاتی و بدون دعوت بود منکه دعوتی نکرده ام شورای شهر تکمانچای می گوید ما دعوت نکردیم امام جمعه ترکمانچای می گوید من دعوت نکرده ام؟ پس چه کسی دعوت کرده، پیدا کنید پرتقال فروش را! ساده نباشید این‌ها یک طیف هستند که در شهرستان‌ها پراکنده‌شده و کار تبلیغاتی برای ریاست جمهوری انجام می‌دهند؛ آقای بیگی با دعوت چه کسی به ترکمانچای آمده است؟ با جرأت در پیگیری قضیه فرمانداری ترکمانچای از وزارت کشور آقای بیگی هیچ نقشی ندارد و بنده از وزارت کشور پیگیر هستم لذا حضور آقای بیگی در ترکمانچای تحقیر مردم این بخش بود اگر جرأت دارند به میانه سفر کنند.

تبدیل شدن به “فرمانداری ویژه” بی‌فایده و تبلیغاتی است

اسماعیلی در ادامه با تأکید بر اینکه عنوان ویژه برای فرمانداری شهرستان میانه هیچ سود و اختیارات خاصی ندارد خاطرنشان کرد: تشکیل فرمانداری ویژه‌کار تبلیغاتی آقای احمدی‌نژاد بود که هیچ خاصیتی ندارد.

این نماینده مجلس بر عضویت خود در کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی اشاره‌کرده و این را عامل تقویت حوزه آموزش‌وپرورش شهرستان میانه عنوان کرد و گفت: ۲ میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل استخر دانش‌آموزی میانه، ۱۰ میلیارد تومان برای تکمیل پروژه مجتمع شهدای زینبیه میانه و ۴ میلیارد تومان خرید تجهیزات برای مدارس این شهرستان عملکرد بنده در حوزه آموزش‌وپرورش است.

وی در پاسخ به انتقاد خبرنگار میانه نیوز مبنی بر کار تبلیغاتی دفتر روابط عمومی نماینده میانه و بازی با احساسات و عواطف مردم در این وضعیت اقتصادی یادآور شد: مردم شهرستان میانه به من امیدوار هستند من به کار تبلیغاتی نیاز ندارم ۳۵ سال سابقه خدمت در حوزه آموزش‌وپرورش دارم و یک کارشناس هستم اکنون باید به مردم امید دهیم و آنان را با ذکر مسائل اختلاف‌برانگیز ناامید نکنیم.

شرکت بالگرد چون خصوصی است گاهی دنبال بهانه هستند

اسماعیلی در ادامه در پاسخ به سؤال خبرنگار میانه نیوز مبنی بر علت عدم واکنش به‌عنوان نماینده مردم در قضیه انتقال بالگرد اورژانس هوایی میانه به استان دیگر تصریح کرد: رئیس اورژانس هوایی کشور با من تماس گرفت و گفت چون درزمینه ساخت آشیانه برای بالگرد شاهد بدقولی بوده‌ایم در صورت انتقال بالگرد از میانه به محل دیگر ما تقصیری نداریم چون بالگرد اگر آشیانه نداشته باشد فعالیت آن در میانه دیگر ممکن نخواهد بود.

وی اضافه کرد: شرکت بالگرد چون خصوصی است گاهی دنبال بهانه هستند و می گویند چون پروازها کم بوده و هزینه‌ها زیاد است به همین دلیل فعالیت در میانه به‌صرف نیست به‌هرحال بنده پیگیر این مسئله بوده و ان شاالله به زودی شاهد حل آن خواهیم بود اقداماتی در این راستا صورت گرفته و جای نگرانی نیست.

انتقاد شما وارد است/۱۳ هزار جوان در میانه بیکار هستند

اسماعیلی در پاسخ به انتقاد خبرنگار میانه نیوز در خصوص دعوت گزینشی از خبرنگاران در جلسه روز خبرنگار سال جاری گفت: در این خصوص انتقاد شما وارد است و ما با تشکیل چنین جلساتی سعی در جبران داریم.

نماینده مردم میانه در بخش دیگری از سخنان خود، آمار بیکاری شهرستان میانه را ۲۲ درصد عنوان کرد و افزود: ۱۳ هزار جوان در میانه بیکار هستند و افراد زیادی به دفتر بنده مراجعه می‌کنند و می‌گویند ما را جهت اشتغال به فولاد معرفی کن؛ فولاد میانه مگر چقدر ظرفیت دارد که همه می‌خواهند آنجا کار کنند فولاد بیچاره دچار مرگ تدریجی شده متأسفانه بعد از ۲۰ سال فعالیت هنوز فاز سوم آن تکمیل‌نشده و هرروز به تعویق می‌افتد.

اسماعیلی ادامه داد: فاینانس فولاد میانه را که ارزش ۹۰ میلیون یورویی دارد به یکی از شهرهای کردستان برده بودند که اگر بنده از طریق وزارت صمت ورود نمی‌کردم قضیه تمام‌شده بود؛ متأسفانه بحث خصوصی‌سازی همچنان برای فولاد میانه مطرح بوده و خطر خصوصی‌سازی تهدید می‌کند فولاد میانه سود ده بوده و فولاد آذربایجان زیان ده است که اگر ادغام‌شده و از طریق بورس به فروش برسد به نفع ماست.

در برکناری آقای ساجدی فر من نقش نداشتم

وی در پاسخ به سؤال خبرنگار میانه نیوز مبنی بر علت پافشاری در برکناری رئیس سابق آموزش‌وپرورش میانه اذعان داشت: در برکناری آقای ساجدی فر من نقش نداشتم در حوزه معاون پرورشی اداره آموزش‌وپرورش میانه تخلفی رخ می‌دهد آقای ساجدی فر طی نامه‌ای به معاون پرورشی خود و ذکر تخلفاتش، وی را برکنار می‌کند اداره کل هم معتقد بود که این‌گونه برکناری بازی با آبروی آن فرد است و صلاح نیست آقای ساجدی فر مدعی شدند با مدیرکل آموزش‌وپرورش استان یعنی آقای پاشایی در تنظیم متن نامه هماهنگ شده‌اند که وقتی این موضوع به آقای پاشایی ارجاع شد وی گفت که من از این مسئله خبری ندارم و اگر این مسئله صحت داشته باشد من آقای ساجدی فر را به خاطره این ادعای دروغین و شایعه‌سازی برکنار می‌کنم.

برخی بی‌تقوایان گفتند که اسماعیلی عامل رد صلاحیت‌ها در میانه است

نماینده مردم میانه در مجلس شورای اسلامی در پایان ابراز داشت: اگر من با ۱۶ هزار رأی نماینده شده‌ام و برخی می‌گویند رأی کمی هست زنجان که مرکز استان هست در آنجا یکی از نمایندگانش با ۸ هزار رأی نماینده شد برخی بی‌تقوایان گفتند که اسماعیلی عامل رد صلاحیت‌ها در میانه است من آن‌ها را به خدا واگذار می‌کنم من هیچ خبری از این مسائل ندارم، نامردان روزگار خدا شمارا نمی‌بخشد توصیه می‌کنم کتاب سه دقیقه در قیامت را بخوانید تا بدانید در قیامت چه اتفاقی میفتد.

خبرنگار: محمد زینالی

انتهای پیام/

دسته : اخبار برگزیده, اخبار شهرستان میانه

این خبر را به اشتراک بگذارید :