امام جمعه بر لزوم استفاده از جوانان در اداره امور کشور تاکید کرد و گفت: بنا به فرمایشات رهبر معظم انقلاب، بر حسب اقتضا، یک جا مدیریّت یک جوان، یک جا مدیریّت یک فرد مجرّب و کارکشته می تواند راهگشا باشد.

به گزارش میانه نیوز، حجت‌الاسلام‌والمسلمین عبدالله محمدی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه میانه که با حضور پرشور نمازگزاران با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی در محل مسجد جامع این شهر برگزار شد، با اشاره به اهمیت حضور در نماز جمعه اظهار داشت: کرونا موجب تعطیلی بسیاری از کسب‌وکارها شد اما در این میان ما مسائل عبادی مهمی را از دست دادیم که فریضه نماز جمعه یکی از آن‌ها بود مسئله‌ای که پیامبر اسلام (ص) در روایات متعددی به اهمیت و ثواب حضور در نماز جمعه پرداخت کرده است.

امام‌جمعه میانه با تشریح حدیثی از پیامبر اکرم (ص) مبنی بر اهمیت حضور اهل ایمان در نماز جمعه گفت: وقتی برای نماز روز جمعه اذان گفته می‌شود شایسته است اهل ایمان دادوستد و خریدوفروش را رها کرده و به‌سوی ذکر خدا بشتابند چراکه در این روز معنوی ملائک در مساجد مشغول نوشتن ثواب برای اهل ایمان هستند؛ خداوند متعال هم در قرآن کریم خطاب به پیامبر اکرم(ص) فرموده: «آنچه نزد خداست، بهتر از لهو و تجارت بوده و خداوند بهترین روزی دهندگان است».

وی بابیان دو صفت شیعه از دیدگاه امیر المومنین علیه‌السلام اذعان داشت: حضرت فرموده است شیعیان مرا با دو صفت سنجش کنید اول اینکه آنان را در اول وقت‌های نماز امتحان کنید که چگونه به این مهم اهمیت قائل هستند و دوم اینکه مواسات آنان در اموال خود با برادران دینی‌شان چگونه است؛ در قضیه کرونا هم در میانه الحق و الانصاف تمامی نهادها با اتحاد و همدلی در کنار خیرین واقعاً بحث مواسات و کمک مؤمنانه را در لبیک‌گویی به امر مقام معظم رهبری جهت کمک به نیازمندان شهرستان در بخش‌ها و روستاها به نحو احسن انجام داده و این مواسات مؤمنانه به حول قوه الهی همچنان در این شهرستان ادامه‌دار خواهد بود.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدی با قدردانی از زحمات کادر درمان در مبارزه با ویروس کرونا یادآور شد: از کادر درمان، پزشکان و پرستاران، دستگاه‌های اجرایی، نظارتی، نظامی و انتظامی و اطلاعاتی، خیرین، روحانیت، بسیج، غسالان، خبرنگاران و عزیزان دیگری که در امر مبارزه با ویروس کرونا خدمات زیادی ارائه کرده و زحمات وافری متحمل شدند قدردانی می‌کنم.

وی در ادامه با تسلیت ایام فاطمیه از سخنرانی حضرت آیت‌الله عاملی نماینده محترم ولی‌فقیه در استان اردبیل در روزهای آینده مطابق سنوات گذشته در شهر میانه خبر داد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان میانه ادامه داد: ایام فاطمیه ایام سوگواری‌ام الائمه حضرت فاطمه زهرا سلام‌الله علیها از ارزش معنوی بسیاری برخوردار است لذا شایسته است در این ایام برنامه‌های روضه در شهرستان تعطیل نشده و با جمعیت حداقلی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی به نحو احسن برگزار شود.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدی با گرامیداشت سالگرد شهادت سردار دل‌ها حاج قاسم سلیمانی ابراز داشت: هنوز چشم‌هایمان در سوگ از دست دادن این مرد بزرگ اشک‌بار است سرداری که ملت انقلابی ایران با تشییع میلیونی محبوبیت ایشان را به رخ جهانیان کشیدند بزرگ‌مردی که حرم اهل‌بیت علیهم‌السلام را از گزند عربستان، جبهه النصره و داعش حفظ کرد همان دشمنان اسلام که تا نزدیکی دمشق آمده و در صدد تعیین خلیفه برای سوریه بودند و با افکار یزیدی به دنبال پیشبرد اهداف پلید و اسلام ستیزانه خود بودند که در این میان سردار رشید اسلام سپهبد سلیمانی اعلام کردند که این جنگ بر سر ایمان و اعتقادات است که ایشان کار را یکسره کرده و دشمنان اسلام را به درک واصل کردند.

امام‌جمعه میانه همچنین با گرامیداشت اربعین سردار شهید فخری زاده دانشمند برجسته هسته‌ای کشورمان خاطرنشان کرد: این دانشمند ارزشمند کشورمان با مظلومیت به شهادت رسید عاملان این جنایت بدانند که انتقام سختی خواهیم گرفت و تحقق این وعده نزدیک است.

وی با اشاره به ۱۹ دی سالروز قیام تاریخی مردم انقلابی قم اظهار داشت: مردم قم در این روز دست به قیامی تاریخی زدند که در ادامه منتهی به تشکیل انقلاب اسلامی شد امروز هم مقام معظم رهبری در سخنانشان به مناسبت قیام مردم قم فرمودند که قیام مردم قم قیامی خودجوش بود که هم جنبه‌ی دینی داشت هم جنبه‌ی ضدّ آمریکایی.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی در خصوص لزوم تقویت قدرت دفاعی کشور گفت: حضرت آقا در سخنرانی امروزشان فرمودند که تقویت قدرت دفاعی کشور یک اصل مهم بوده و قابل‌مذاکره نیست از طرفی هم ما خواستار رفع تحریم‌ها هستیم این حق ملت ایران است اما این به معنای تسلیم شدن نیست آمریکا برگردد به برجام یا برنگردد. ما هیچ اصراری نداریم، هیچ عجله‌ای نداریم که آمریکا به برجام برگردد؛ اصلاً مسئله‌‌ی ما این نیست که آمریکا به برجام برگردد یا برنگردد. آنچه مطالبه‌ی منطقی ما و مطالبه‌ی عقلانی ما است، رفع تحریم‌ها است.

وی ادامه داد: معظم له همچنین فرمودند یک‌بار گفته‌ام که دولت جوان حزب‌اللهی باید سرکار بیاید، یک‌بار هم گفته‌ام که صلاح نیست از مجرّبین استفاده نشود. بعضی‌ها گفتند چطور؟ اینها با هم نمیسازد. معنای اعتماد به نیروهای جوان این است که در برخی از مدیریّتهای مهم کشور از جوانها استفاده بشود و به جوانها اعتماد بشود معنایش این نیست که نسل قبلی را بکلّی بشوریم بگذاریم کنار! نه، بر حسب اقتضا، یک جا مدیریّت یک جوان، یک جا مدیریّت یک فرد مجرّب و کارکشته. از اوّل انقلاب هم همین جور بوده است.

امام‌جمعه میانه در پایان با اشاره به انتشار کتاب “هنر تحریم‌ها” توسط یکی از مسئولان آمریکایی در امور ایران تصریح کرد: این کتاب نوشته یکی از مسئولان آمریکایی در امور ایران است که در آن به فرمایشات رهبری صحه گذاشته‌اند؛ در این کتاب در خصوص تحریم نوشته‌اند که تحریم یعنی فشار و شکنجه ملت‌های مظلوم برای تسلیم کردن آنان؛ از طرفی مقاومت و پایداری ملت‌ها شکست ابزار تحریم‌ها را فراهم می‌کند؛ به‌طور مثال انگیزه‌های مذهبی ایرانیان بزرگ‌ترین شکست را به آمریکا وارد کرده است و ما درزمینه معنوی موفق نبوده ایم و این عامل تمامی شکست های ماست.

انتهای پیام/

دسته : اخبار برگزیده, اخبار شهرستان میانه

این خبر را به اشتراک بگذارید :