دکترملیحه بنانی حقوق دان وکارشناس مسائل سیاسی و اجتماعی در پی اظهارات اخیر اردوغان طی یاداشتی نوشت: امروز جوانان و پدران و پدر بزرگان ما نیز هریک ، یک حاج قاسم سلیمانی ، یک مهدی باکری ، یک شهید همت هستند.

وجب به وجب خاک ایران با خون های ریخته شده جوانان غیور و دلاور در طول تاریخ حفظ گردیده است.

اگر عناصر داخلی و خارجی یک وجب ازآن، عبور کنند؛ به گورهای دسته جمعی و بی نشان تاریخ ، توسط جوانان آذری ،کوردی و لری و بلوچی سپرده خواهند شد.

کشور های متوهم و خیال باف که در اثر شکم پر خوابیدن در شب قبل از رجز خوانی های خود به غلط تاریخ را زمزمه کرده اند ؛ دیگر با یک نسل از نهضت انقلاب اسلامی امام خمینی (ره) روبرو نیستند بلکه سه نسل از این انقلاب کفن پوش در وجب به وجب مرزهای ایران ، با دستانی بهم گره خورده، آماده دفاع از ارزشهای اسلامی و خون پاک برادران و خواهران و پدران شهید خود در راه “وطن “مردانه ایستاده اند .

مردم و حاکمیت جمهوری اسلامی ایران به هیچ موری، اجازه تعرض در مورد تمامیت ارضی خاک جمهوری اسلامی را نمی دهد و تاریخ پرافتخار جمهوری اسلامی ایران گواه است که در موضوع حفظ و امنیت تمامیت ارضی خود، حتی با پشه ای مانند “رجب طیب اردوغان ” شوخی ندارد و خود را محق بر برخورد اشد با یاوه گویان متوهمانی چون “رجب طیب اردوغان” رئیس جمهور خیالباف و متوهم ترکیه می داند.

اردوغان در خیالات خام پلنگ خویش بسر می برد و گمان نمی کند که به قول ولی امر مسلمین جهان حضرت ایت الله خامنه ای مدظله “دوران بزن در رو تمام شده است ”
رجب طیب اردوغان نمی‌داند که تجربه آزمودن خطا نوعی شکست است، باید همه چیز ش را از دست بدهد تا ذره‌ای بفهمد !

“یاشاسین آذربایجانین “

دورادور دل در گرو شیرزنان و غیورمردانی داشتیم بسان مهدی باکری ها و سردار های دل های ما حاج قاسم سلیمانی ها و قاسم افتخاریها در لشکر ثارالله در ارتفاعات آذربایجان شرقی و غربی که سالها برای وجب به وجب این خاک خون دادند وسر و تن خونین ،فرزندان مادرانی را به آغوش کشیدند که در واپسین لحظات پرواز عارفانه ی آنها ، ماهها از خانواده به دور بوده اند گاهی با لبان تشنه و شکم‌گرسنه در راه وطن در خون خود غلطیدند .

مردم شریف ایران در کنار مردم آذربایجان تمام قد و همانند قله های سهند و سبلان ایران و قافلان کوه مشهور پشت به پشت شما چون این کوهها ایستاده است.

شاید دولت تدبیر و امید در جمهوری اسلامی “تکیه گاه برفی” در هشت سال دوران مدیریت ناموفق کشوری خود بوده است لیکن دشمن بداند و آگاه باشد که “ملت ایران در کنار نیروهای مسلح کشور به ویژه ارتش که نهادی مستقل و مردمی است_که در همه سختیها همانند پدر خوانده برای ملت ایران ، پشتیبان ملت بوده است_ برای دفاع از وجب به وجب خاک آذربایجان و حفظ تمامیت ارضی وطن آرام و قرار نخواهند داشت .

دوران ادعاهای واهی و کشور گشایی ارضی و امپراتوری‌های مشعل به دست گرفته جنگ ، سال‌هاست که به کتب تاریخ پیوسته است و در خروارها خاک مدفون شده است.

دکتر بنانی همچنین در ادامه یادداشت خود افزوده است:

رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه روز گذشته در حالی که برای شرکت در مراسم رژه نظامی نیروهای جمهوری آذربایجان به مناسبت پایان اشغال منطقه قره‌باغ کوهستانی به باکو سفر کرده بود، ابیاتی از یک شعر جدایی‌طلبانه درباره رود ارس در مرز ایران و جمهوری آذربایجان علیه تمامیت ارضی جمهوری اسلامی ایران خواند. اما نمی دانست با بسیج هشتاد میلیونی از ملت ایران روبرو خواهد شد.

تاریخ معاصر ایران به خروش مهار ناشدنی شیر مردان غیور و دلاور زنان آذربایجان و لرستان و کردستان ، در کوچکترین تعرض به موطن خود را ، گواهی می دهد.

لذا ضمن محکوم کردن گفتارهای موهن رجب طیب اردوغان از سازمان ها و نهاد های بین المللی که در راستای “تحقق و توسعه ی صلح جهانی و گسترش عدالت اجتماعی و حفظ مرزها و صیانت از ملت ها” تلاش می کنند؛ خواهانیم تا بر اساس کنوانسیون های بین المللی مبنی بر ممنوعیت تعرض به حقوق ملت ها و مرزها ی خاکی و آبی کشورها که به رسمیت شناخته شده، توصیه ی جدی تری نماید .

رجب طیب اردغان گور خود را در خاک ایران تا ابد با سخنان موهن خود در رژه نظامی جمهوری آذربایجان برگزار گردید، با قیمت گرانی خریداری کرد.

عذرخواهی از ملت ایران و مردم غیور آذربایجان شرقی و غربی کشور جمهوری اسلامی از کمترین رفتاری است که می تواند خشم ملت ایران را کمی خاموش کند.

انتهای پیام/

کلیدواژه ها :

دسته : اخبار میانه, مقالات

این خبر را به اشتراک بگذارید :